Oblíbené trasy

Šumavská jarní klasika

Cyklosezóna klepe na dveře a v nižších polohách už si nikdo zimu ani moc nepamatuje. Ovšem Ti, co milují sníh a bílé stopy, moc dobře vědí, že v naší republice je pořád ještě několik míst, kde se lze běžeckému lyžování oddávat do sytosti.

Beskydy

Jako běžkaři míváme sklon jezdit na „svoje" hory, kde známe terén a máme to tam jednoduše najeté. Obvykle jsou to místa, která obdivujeme v létě jako cyklisté či pěšáci a zajímá nás, jak se ona místa promění ve sněhovém hávu. Ale znáte to.

Roháče

Březen nahlodal své první dny a to je čas na pořádnou jarní lyžovačku. Sluníčko už má sílu a dni jsou krásně dlouhé. Když se zadaří a připadne pár centimetrů prašanu, který zlehka zakryje bílou stopu nebo upravený manžestr, je to takový malý zimní zázrak.

Východní Krkonoše neznámé

Krkonoše netřeba představovat a dlouze uvádět.

Horská Kvilda

Jedno z nejstudenějších míst u nás není zdaleka tak nehostinné, jako je jeho pověst. Výlet centrální Šumavou začneme na Horské Kvildě, přes Březník dorazíme k pramenu naší nejdelší řeky a pak se podíváme do míst, kde se natáčel film Král Šumavy.

Špindlerův Mlýn

Dnešní výlet nejen za zdravím vás zavede do nejpopulárnějších hor u nás a na jejich historii vám bude demonstrovat, jak vývoj turistického průmyslu ovlivňují až nečekané vlivy a také, že to co už není, zase může být. A lyže můžete tentokrát klidně nechat doma.

Někde tam v mracích se schovává Velký Javor (Grosser Arber) – nejvyšší hora Šumavy Zwiesel

V dnešním výletě za zdravím si prohlédneme a vychutnáme klimatické lázně, jsou sice kousek za hranicemi, ale nabízejí věci, za kterými musíte v letošní zimě vyrážet i mnohem dál a přesto nenarazíte na takovou kvalitu. Vyrazíme do Bavorska, nezapomeňte si běžky a ručník, budou se hodit.

Harrachov

Další zastávkou z cyklu Výlety nejen za zdravím je možná na první pohled trošku překvapivě Harrachov, ale překvapení je na místě jen na první pohled. O tom, že Harrachov má s lázeňstvím víc společného, než si většina čtenářů uvědomuje, vás určitě přesvědčí dnešní reportáž.

Mariánské Lázně

V naší nové rubrice, Výlety (nejen) za zdravím pokračujeme na západě Čech, v lázních, které kromě tradičních procedur nabízejí tolik rozmanitých aktivit, a zajímavostí, že vám víkend na jejich poznání stačit nebude. Nevěříte?

Infocentrum ve Stožci patří k těm nejkrásnějším na Šumavě Stožec

Při dnešních Běžkotoulkách potkáme živočicha, který u nás již téměř 500 let nežije, projedeme se podél železniční tratě, držící světový primát a prozkoumáme blíže jednu zajímavou technickou památku. Vyrazíme do jižní část Šumavského národního parku. 

Zimní atmosféra Mariánských Lázní se od té letní výrazně liší Mariánské Lázně

Jeden z vrcholů západočeského lázeňského trojúhelníku je nejen plný nádherných parků, romantických kolonád a útulných kaváren, ale je to i město, kde sjezdovka stojí kousek od centra a běžecké tratě jsou všude v jeho okolí.

Pohled z Plání musí potěšit i nelyžaře Špindlerův Mlýn

Dnešní reportáží se pokusíme poopravit některé zakořeněné mýty o Špindlu a představíme ho nejen jako největší středisko sjezdového lyžování u nás, ale i jako skvělou destinaci pro milovníky bílé stopy.

Nové Hamry

V západní části Krušných hor, na břehu říčky Rolavy leží městečko Nové Hamry. Při dostatku sněhu tu jsou celkem slušné podmínky jak pro milovníky běžecké stopy, tak i méně náročné lyžaře a snowboardisty.  Přímo ve vsi je pár sjezdovek a začíná tu, nebo tudy prochází, i několik běžeckých tras.

Náchod Náchod

Kromě cyklistiky nabízí Náchod a okolí skvělé koupání, včetně osvěžení v lázních a na své si přijdou i fanoušci vojenské historie. 

Olomouc Olomouc

Bohatá historie, zajímavá gastronomie a skvělá atmosféra – na kole po Olomouci a okolí

Kutná Hora Kutná Hora

Projížďka po druhém nejbohatším městě Českého království vám sil moc nevezme, ale určitě vás obohatí.

Kašperské Hory Kašperské Hory

Jestliže dopravním prostředkem letošního léta bude bicykl, tak Kašperské Hory (něm. Bergreichenstein) budou nejvyhledávanějším startovacím místem pro cyklisty na území Šumavy. Navzdory faktu, že tu žije jen 1200 obyvatel, nabízí město skoro vše.

Písek Písek

Poklidné jihočeské městečko toho skrývá víc, než neobeznámený návštěvník vůbec tuší.

Relax na kole. Pohodové putování krajinou malebných Jizerek. Relax na kole. Pohodové putování krajinou malebných Jizerek.

Prázdniny, horké dny a doba dovolených jsou v nedohlednu a dostavil barevný podzim. Sedět doma v krásných podzimních dnech by byl hřích, takže pokud hledáte inspiraci, máme pro vás tip.

Adrenalin na kole v okolí Súľovských skal Adrenalin na kole v okolí Súľovských skal

Súĺovské skály, podmanivý to kraj. Země skal tak podivných až fantaskních, hýčkající si svoji surovou a osamělou nádheru, kolébající v náručí rozlehlé podhorské louky se stády pasoucích se ovcí. Země jako z pohádky, no ovšem, kraluje zde Král sokolů.